środa, 3 marca, 2021

Dokładnie 30 dni pozostało do inauguracji ostatniej lotniczej nowości tego lata. Tym razem polecimy do Kijowa.


Pierwsze połączenie do stolicy Ukrainy zaplanowano na 25 sierpnia br. Loty będą odbywały się dwa razy w tygodniu: w poniedziałki i piątku. Będą one obsługiwane przez linie Wizz Air samolotem Airbus A320.

Z kijowskiego lotniska w Żuljanach samolot wystartuje o godzinie 12:10 czasu ukraińskiego, a w Lublinie wyląduje o godzinie 12:30 czasu lokalnego. W drogę powrotną lot zaplanowano na godzinę 13:00, zaś lądowanie w Kijowie na 15:15 czasu miejscowego.

– Cieszymy się z kolejnej nowej trasy naszego strategicznego partnera, linii Wizz Air – powiedział Krzysztof Wójtowicz, Prezes Zarządu Portu Lotniczego Lublin SA. – Dla pasażerów z Ukrainy, Lublin jest drugim po Warszawie, celem podróży pod względem ilości przyjazdów oraz ważnym ośrodkiem akademickim dla studentów z Ukrainy. Jest także naturalnym miejscem tranzytowym, skąd po przylocie pasażerowie będą mogli udać się do innych miast w kraju, korzystając z innych środków transportu. Jestem przekonany, że nowe połączenie podniesie atrakcyjność naszego miasta dla mieszkańców z Ukrainy i wzmocni pozycję Lublina, jako ośrodka, w którym realizowany jest program Centrum Kompetencji Wschodnich – dodał Wójtowicz.

Wizz Air oferuje aktualnie loty do Kijowa ze wszystkich swoich sześciu baz operacyjnych w Polsce.

Banner Content

0 Komentarzy

Zostaw komentarz