środa, 3 marca, 2021

Jak łatwo podróżować pomiedzy Lublinem a stolicą Francji? To proste. Jedna z naszych Czytelniczek postanowiła zrelacjonować tę trasę.


Z racji moich „układów rodzinnych” 😉 często latam do Paryża. Jak do tej pory najczęściej latałam z Okęcia i Modlina, czasami z Katowic lub Krakowa. Każdy z tych wyjazdów wiązał się ze wstawaniem „skoro świt”.

Dzisiaj było inaczej. Nic mnie nie „goniło” bo postanowiłam wypróbować połączenie do Paryża z lotniska Lublin (chociaż dla mnie będzie to zawsze Świdnik 😁), które oddalone jest od mojego domu o jakieś… 15 km 😉.

Lotnisko malutkie, ale bardzo czyste i spokojne, obsługa miła i sympatyczna.

Wystartowaliśmy samolotem linii easyJet punktualnie o 15:15 i już o 17:20 (planowo) wylądowaliśmy na lotnisku w Mediolanie.

Fajne wrażenie po wyjściu na płytę lotniska robił samolot odbijający się w szybach budynku lotniska (aż musiałam zrobić zdjęcie 😀).

Ponieważ lotnisko Milano Malpensa nie jest lotniskiem tranzytowym, żeby lecieć dalej trzeba wyjść z hali przylotów na zewnątrz budynku, skręcić w prawo i przejść jakieś 100 metrów i wejść do budynku odlotów.

Tam musimy po raz kolejny poddać się kontroli bezpieczeństwa (dokonywanej przez bardzo wesołych Włochów 😊) i możemy już udać się do właściwego wyjścia (wiadomość o locie jest już wyświetlana na tablicach informacyjnych)


Nie zdziwcie się szukając odpowiedniego wyjścia (dzisiaj było to wyjście 15) że znajdziecie się w środku wielkiego sklepy, ale to właśnie z tamtąd biegną drogi do wszystkich wyjść. Bez problemu dotarłam do stanowiska odpraw nr 15 gdzie to miała być prowadzona odprawa na lot do Paryża. Miałam jeszcze na tyle czasu żeby zjeść pizzę 😀.

O godzinie 19:15, samolotem linii easyJet wystartowaliśmy do Paryża. Na lotnisku Charles de Gaulle wylądowaliśmy o 20:30.

Reasumując: lecąc z Lublina zyskałam dwie godziny czasu i zaoszczędziłam ponad 100 złotych 😁. Mam nadzieję, że przewoźnik nie zrezygnuje z tego połączenia i będę mogła dalej oszczędzać czas i pieniądze 😀

Autor: Dorota Tanguy

Banner Content

0 Komentarzy

Zostaw komentarz