Wizz Air: Bagażowa rewolucja

Płatny bagaż podręczny w ujednoliconym wymiarze i obniżenie o ponad 10 proc. limitu wagowego bagażu nadawanego. To tylko niektóre ze zmian jakie zamierza wprowadzić węgierska linia.


O planach linii Wizz Air napisał portal fly4free. Według ich informacji, zmiany będą dotyczyć biletów zakupionych już po 19 lipca br., a w życie wejdą wraz z zimowym rozkładem lotów, czyli od 29 października.

Najważniejszą zmianą będzie zniesienie podziału na bagaż mały (bezpłatny) oraz duży (płatny). Szczegóły co do nowej wagi obecnie nie są znane.

– W nowej formule bagaż podręczny będzie płatny, ale opłata nie będzie obowiązkowa. Jak to możliwe? Opłata będzie gwarancją, że pasażer będzie mógł wnieść swój bagaż podręczny na pokład. To pokazuje, że Wizz Air ma takie same problemy jak Ryanair. Przedstawiciele irlandzkiej linii narzekali na zbyt dużo bagażu podręcznego, który zabierają ze sobą pasażerowie. W związku z tym część bagaży podręcznych jest zabierana na płycie lotniska i składowana z tyłu samolotu – informuje fly4free.

W praktyce będzie to wyglądać tak, że w przypadku lotów wykonywanych Airbusami A320 pierwszych 80 pasażerów, które zapłaci za bagaż podręczny, weźmie go na pokład. Z kolei w samolotach typu A321 gwarancję zabrania swojej walizki będzie miało pierwsze 90 osób. Pasażerowie, którzy nie zdecydują się na opłacenie bagażu podręcznego sporo ryzykują – nie będą mieli gwarancji, że ich bagaż podręczny znajdzie się w luku nad głowami..

Węgierski przewoźnik planuje również obniżenie limitów dotyczących bagażu rejestrowanego. Obecnie wynosi on 23 kg., a po zmianach ma zmaleć o kolejne 3.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *