niedziela, 28 lutego, 2021

Z siatki połączeń lubelskiego lotniska znikają zapowiadane wcześniej loty do Sztokholmu Skavsta, Mediolanu Malpensa oraz do Kijowa Żulian.

Do szwedzkiego miasta pasażerowie Portu Lotniczego Lublin mogli latać od 2015r. Połączenie sezonowo miało zwiększane częstotliwość. Cieszyło się sporym powodzeniem. Z naszych informacji wynika, że średnie obłożenie samolotów na tej trasie wynosiło ponad 90%. Jednak we wrześniu jako pierwsi napisaliśmy o bezpowrotnej likwidacji lotów do Szwecji. Przewoźnik nie daje nadziei na jego szybki powrót.

Podobny los spotkał pasażerów korzystających z usług linii easyJet. Połączenie do stolicy Lombardii brytyjski przewoźnik zainaugurował dokładnie blisko rok temu. Na trasie latały na przemian samoloty Airbus A319 i A320. Sami podróżni nie raz zaznaczali nam o sporym obłożeniu foteli na pokładzie easyJet. Pierwotnie rozkład pojawił się na zimę 2017/2018, jednak dość szybko dodano loty na kolejny sezon. Z biegiem czasu, w systemie rezerwacyjnym brakowało możliwości zakupienia biletów na tegoroczny przełom roku. Przewoźnik milczał, aż w końcu oficjalnie potwierdził informację o zamknięciu połączenia do Mediolanu.

– Chociaż trasa nie jest już dostępna od 26 października, możliwe jest, że powróci w przyszłym sezonie letnim, ponieważ na ten okres jeszcze nie ustalono rozkładu lotów – brzmiał oficjalny komunikat brytyjskiej linii. Niewykluczone, że w przyszłości ponownie będziemy mogli polecieć do Mediolanu.

Z kolei w najbliższą środę odbędzie się ostatni lot na pokładzie linii Wizz Air do Kijowa.

Fot.: Paweł Luk

Banner Content

1 Komentarz

Aleksander 22 października 2018 at 19:57

Szkoda,ze połączenie z Skavsta znika,nasze wnuki

często z niego korzystały, będzie im to bardzo brakować . Mam nadzieje ze WizzAir zmieni decyzje.

Zostaw komentarz