czwartek, 28 stycznia, 2021

Od jutra pasażerowie lubelskiego lotniska będą mogli polecieć bezpośrednio do Izraela. Startują pierwsze loty do Tel Awiwu.


Połączenie będzie realizowane cztery razy w tygodniu przez dwóch przewoźników: Polskie Linie Lotnicze LOT oraz linie Wizz Air

– Od kilku lat konsekwentnie prowadziliśmy działania promocyjne, które w efekcie doprowadziły do otworzenia połączenia lotniczego z Lublina do Tel Awiwu – mówi Krzysztof Wójtowicz, prezes zarządu Portu Lotniczego Lublin. I dodaje: Zadowolenie jest szczególnie duże, ponieważ rejsy do Izraela oferuje z naszego lotniska dwóch przewoźników. To potwierdza potencjał tej trasy, a naszym pasażerom daje możliwość wybrania lotów w zależności od swoich potrzeb. Rejsy do Tel Awiwu mają szczególne znaczenie zarówno dla miasta, jak i dla całego regionu. Biorąc pod uwagę fakt, że Lublin ma już stabilny ruch turystyczny z Izraela, jestem przekonany, że to połączenie lotnicze przyczyni się do wzrostu liczby osób, odwiedzających nasze miasto. Warto pamiętać, że jest to także świetne miejsce do zaplanowania zimowego wypoczynku, czy to na weekend czy na dłuższy pobyt. W Izraelu słońce świeci przez ponad 330 dni w roku.

Rejsy do Izraela wykonywane przez LOT będą odbywały się w poniedziałki i czwartki. Wyloty zaplanowano odpowiednio na godzinę 6:10 i 5:00. Zaś powroty zaplanowano na środy i niedziele o godzinie 00:10.

Z kolei węgierskie linie lotnicze polecą w poniedziałki i piątki o godzinie 17:05. Powrót do Lublina zaplanowano na godzinę 00:55 następnego dnia.

Linie lotnicze LOT przygotowały dla wszystkich pasażerów, którzy 19 czerwca w godzinach od 5:00 do 18:00 będą korzystali z Portu Lotniczego Lublin, specjalną Strefę Relaksu LOT. Na środku hali ogólnodostępnej terminala zostanie zaaranżowana plaża z palmami, imitującymi te w Izraelu. Pojawią się także wakacyjne leżaki, na których będzie można odpocząć. Pasażerowie, oczekujący na lot będą mogli skorzystać z atrakcji nawiązujących do kultury Izraela – m.in. nauczyć się podstaw kaligrafii hebrajskiej. Nie zabraknie też izraelskich przekąsek oraz kawy przygotowanej przez profesjonalnego baristę.

 

Banner Content

0 Komentarzy

Zostaw komentarz