środa, 3 marca, 2021

Samolot Polskich Linii Lotniczych LOT wykonujący połączenie pomiędzy Lublinem a Tel Awiwem leciał z usterką. Na szczęście nie było to nic poważnego.


Do incydentu doszło 10 sierpnia. Jeden z Czytelników poinformował nas o dosyć nietypowej wysokości na jakiej znajdował się samolot boeing 737-400 Polskich Linii Lotniczych. Pułap jaki osiągnęła maszyna był o blisko 1/3 mniejszy niż podczas standardowego lotu. Pilot zazwyczaj decyduje się na obniżenie wysokości w przypadku rozhermetyzowania (rozszczelnienia) kabiny. Postanowiliśmy o zdarzenie zapytać narodowego przewoźnika.

– W dniu 10 sierpnia został wykonany na niższej wysokości przelotowej czyli 25.000 stóp, co było spowodowane tymczasową nieregularnością działania klimatyzacji wewnątrz samolotu. Obniżenie wysokości przelotu w takiej sytuacji jest standardową procedurą, która w najmniejszym stopniu nie wpływa na bezpieczeństwo rejsu. Samolot bez najmniejszych trudności wylądował na lotnisku Ben Gurion w Tel Awiwie zgodnie z przewidywanym rozkładem, a usterka szybko usunięta tuż po lądowaniu – czytamy w oświadczeniu LOT przesłanym do naszej redakcji.

Linie lotnicze LOT wykonują połączenia do stolicy Izraela od 19 czerwca br. dwa razy w tygodniu. Połączenie cieszy się sporym zainteresowaniem.

Banner Content

0 Komentarzy

Zostaw komentarz