PWSZ w Chełmie z betonowym pasem na lotnisku

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie otrzymała środki na budowę betonowego pasa na tamtejszym lotnisku. To świetna wiadomość nie tylko dla mieszkańców naszego województwa, ale przede wszystkim dla kształcących się tam pilotów. Kwota jaką przekaże Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego to aż 21 mln zł.


Inwestycja zakładająca budowę betonowego pasa o długości 1020 m i szerokości 30 m jest niezbędna do pełnego funkcjonowania zlokalizowanego przy PWSZ Centrum Lotniczego oraz lotniska w Depułtyczach Królewskich. Dzięki tej inwestycji możliwe będzie wykonywanie operacji lotniczych przy gorszych warunkach pogodowych. Niektóre operacje w chwili obecnej – ze względu na trawiaste podłoże, przy złych warunkach nie mogą być wykonywane.

– Pas betonowy to niezbędna infrastruktura lotnicza, która zwiększy atrakcyjność naszego Centrum Lotniczego i otworzy przed nami kolejne możliwości rozwoju. To także impuls, który będzie stymulował rozwój Chełma i całego regionu. Wiemy, że dostępność komunikacyjna miasta to jeden z ważnych aspektów, który inwestorzy biorą pod uwagę, wybierając lokalizację nowych projektów. Dzięki naszej inwestycji będziemy w stanie spełnić oczekiwania dogodnej komunikacji nawet dla najbardziej wymagających – powiedział profesor nadzw. dr hab. inż. Arkadiusz Tofil, rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie.

Budowa pasa, to tylko część projektu, jaki za cel obrała sobie Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Chełmie. W przyszłości powstać ma również specjalny hangar, który pozwoli na remonty oraz naprawy większości rodzajów samolotów.

Warto podkreślić, że Centrum Lotnicze zlokalizowane przy Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Chełmie to jeden z 3 ośrodków w Polsce, który kształci pilotów cywilnych. Absolwentów tej placówki możemy spotkać zasiadających za sterami samolotów takich linii jak: Wizz Air, PLL LOT czy British Airways.

Fot.: PWSZ Chełm

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *