niedziela, 28 lutego, 2021

Jak informuje Państwowa Agencja Żeglugi Powietrznej, w drugim przetargu na rozbudowę wieży kontroli lotów w Porcie Lotniczym Lublin udało się wybrać wykonawcę. Pierwszy przetarg ze względu na zbyt wysoką cenę został unieważniony przez PAŻP.


To kolejna inwestycja Państwowej Agencji Żeglugi Powietrznej na lubelskim lotnisku. Rozbudowa wieży lotniskowej ma zostać powiększona o pomieszczenia socjalno-operacyjne dla pracowników kontroli ruchu oraz personelu technicznego. Sam projekt zakłada powiększenie części parterowej obecnego budynku w kierunku zachodnim i południowym wraz z koniecznymi instalacjami. Powierzchnia wieży dzięki rozbudowie zwiększy się o ok 140 m².

Jak wynika z otwarcia ofert, do realizacji tego przedsięwzięcia zgłosiły się 3 firmy, z których została wybrana najkorzystniejsza, zarówno pod względem kosztowym, jak również gwarancji i rękojmi wykonanych prac. Wykonawcą, który zaproponował najkorzystniejszą ofertę jest Zakład Budowlano-Sprzętowy Jacek Krzysiak Sp. z o.o. z Łęcznej a łączna wartość wybranej oferty opiewa na kwotę 894 943, 08 zł. Prace powinny ruszyć jeszcze wiosną.

Obecna wieża kontroli lotów przy lubelskim lotnisku powstała w 2012 roku. Koszt jej budowy wraz z niezbędnym wyposażeniem wyniósł ponad 7 mln zł i w całości został sfinansowany ze środków Państwowej Agencji Żeglugi Powietrznej.

Banner Content

0 Komentarzy

Zostaw komentarz