niedziela, 28 lutego, 2021

Bywają dni, że lotniskowy parking zarówno na odlotach jak i przylotach pęka w szwach. Jednak władze Portu nie zamierzają w trybie pilnym tworzyć dodatkowych miejsc dla samochodów.


Jeden z naszych Czytelników zwrócił uwagę na problem miejsc parkingowych przy terminalu lubelskiego lotniska: – Kiedy pojawiam się na lubelskim lotnisku, często okazuje się, że po prostu nie ma gdzie zaparkować samochodu. Zauważyłem, że niektórzy swoje pojazdy parkują albo na trawie albo w ciągu pasa ruchu. Czasem naprawdę ciężko gdziekolwiek zostawić samochód – żali się pan Igor.

Zapytaliśmy więc rzecznika lotniska czy w najbliższym czasie planują rozwiązanie problemu: – Trwają prace związane z rozbudową terminala. Z tego powodu nie ubędzie miejsc parkingowych, zatok autobusowych itp.
W planach rozwojowych przewidujemy powiększenie parkingów o nowe miejsca postojowe. Nie jest to jednak w tej chwili przedmiotem postępowania – informuje Piotr Jankowski, Rzecznik Prasowy Portu.

Przypomnijmy, że pod koniec roku lubelski terminal powiększy się o dodatkową przestrzeń w części odlotów. Obecnie trwa rozbudowa prawego skrzydła budynku, który po zakończeniu prac zyska ponad 2200 metrów kwadratowych powierzchni.

 

Fot.: pexels.com

Banner Content

0 Komentarzy

Zostaw komentarz