czwartek, 28 stycznia, 2021

Kierowcy korzystający z usług firmy Panek CarSharing zostawią wypożyczone samochody na parkingowym lotnisku bez ponoszenia opłat za postój.

CarSharing, popularnie zwany samochodami na minuty, to coraz popularniejsza forma transportu w aglomeracjach oraz między miastami.

Przed kilkoma miesiącami, Panek swoją usługę CarSharingu udostępnił w Lublinie. Firma zgłosiła się również z prośbą o udostępnienie miejsc parkingowych na terenie Portu Lotniczego Lublin.

-Mamy już za sobą negocjacje z Lotniskiem Okęcie i Modlin, żaden z portów nie zgodził się na bezpłatne korzystanie z parkingu, tym bardziej jest nam miło, że Zarząd Lublin Airport, taką zgodę wydał. Odbieramy to jako wkład w rozwój usługi, jest to ogromne wsparcie dla mieszkańców aglomeracji lubelskiej i oklicznych miejscowości. Wkrótce planujemy rozszerzenie naszej strefy wynajmu samochodów w Lublinie i okolicach, co spowoduje, że jeszce więcej osób dojedzie na lotnisko łatwo, szybko i tanio. – informuje Leszek Leśniak, Dyrektor Usługi Panek CarSharing

Dzięki podpisanej umowie, pasażerowie zyskają dodatkowe możliwości transferu na lotnisko.

Fot. Panek Carsharing

W celu skorzystania z parkingu na terenie Lublin Airport należy pobierać bilet z automatu przy wjeździe, samochód można zatrzymać w dowolnym miejscu. Wyjazd z parkingu odbywa się po uprzednim odebraniu nowego biletu z biura obsługi parkingu.

-Jesteśmy zadowoleni z dostępności tej nowej usługi dla naszych pasażerów. Realizowany przez naszego partnera projekt carsheringu wpisuje się w intermodalne założenia naszej infrastruktury, łączącej różne środki transportu, a dodatkowo uwzględnia niezwykle ważne aspekty środowiskowe. – dodaje prezes portu Lotniczego Lublin Krzysztof Wójtowicz

Dzięki wsparciu Lublin Airport oraz przy pomocy Urzędu Miasta Lublin, usługa CarSharingu może się rozwijać dynamicznie. PANEK CarSharing udostępnił Lublinianom 100 samochodów Toyota Yaris oraz mozliwość podróży i pozostawiania samochodów zarówno w strefie Warszawy, jak i Lublina. Dzięki temu, Użytkownicy Lublina zyskali dostęp do floty ponad 1 000 samochodów, które znajdują się w warszawskiej flocie PANEK CarSharing.

– Zrównoważony rozwój jest jednym z najważniejszych wyzwań współczesnego świata. Jesteśmy tego świadomi dlatego Lublin od lat rozbudowuje transport miejski ukierunkowany na elektromobilność oraz niskoemisyjność. Elektryczne autobusy, system rowerów miejskich a ostatnio carshering samochodów hybrydowych to działania potwierdzające naszą wysoką pozycję w Polsce w zrównoważonym rozwoju. Nasze miasto intensywnie się rozwija na co niewątpliwie miał również sukces Lublin Airport, który obsłużył już ponad 1,5 mln pasażerów. Dlatego bardzo mocno wspieraliśmy idee nawiązania współpracy pomiędzy Lublin Airport a firmą Panek aby podróżni mieli jeszcze łatwiejszy i ekonomiczniejszy dojazd z lotniska do centrum miasta. -dodał dr Mariusz Sagan, Dyrektor Wydziału Strategii i Przedsiębiorczości.

W celu skorzystania z parkingu należy wjechać na jego teren pobierając bilet, samochód można zatrzymać w dowolnym miejscu. Wyjazd z parkingu odbywa się po uprzednim odebraniu nowego biletu z biura obsługi parkingu.

Banner Content

0 Komentarzy

Zostaw komentarz