środa, 3 marca, 2021

W ubiegły czwartek doszło do niecodziennej sytuacji. Rejsowy samolot lecący z Warszawy do Rzeszowa niespodziewanie wylądował w Lublinie.

Wszystko zaczęło się od rozkładowego lotu Lublin-Warszawa. Samolot Polskich Linii Lotniczych LOT Bombardier Dash 8 Q400 o numerze rejestracyjnym SP-EQL, po wylądowaniu w Porcie Lotniczym Lublin uległ usterce. Niestety nie wiemy dokładnie jakiego rodzaju była to awaria.

Maszyna nie wzbiła się zgodnie z planem, a pasażerowie zostali poinformowani o opóźnieniu lotu do godziny 18:30.

Kilka minut po godzinie 18 w Lublinie wylądowała inna maszyna przewoźnika, która wykonywała połączenie pomiędzy Warszawą, a stolicą Podkarpacia. Nie byłoby w tej sytuacji nic nadzwyczajnego gdyby nie fakt, że na jej pokładzie był mechanik LOT-u. Jak się później okazało, usterka nie była zbyt skomplikowana i kilkanaście minut przed godziną 19 samolot odleciał z pasażerami do Warszawy. Z kolei chwilę wcześniej do Rzeszowa wystartował Dash, który „podrzucił” pracownika przewoźnika.

W tym miejscu należy pochwalić za szybkość i skuteczność, a przede wszystkim za pomysłowość działania Polskie Linie Lotnicze LOT.

Banner Content

0 Komentarzy

Zostaw komentarz