środa, 3 marca, 2021

Potwierdziły się nasze informacje sprzed kilku dni. Połączenie z Lublina do Charkowa zostało zawieszone.


O sprawie napisaliśmy jako pierwsi 28 czerwca. Wówczas loty do Charkowa zniknęły z systemu rezerwacyjnego ukraińskiego przewoźnika Bravo Airways. Postanowiliśmy zapytać przedstawiciela linii i w końcu otrzymaliśmy odpowiedź:

– Niestety, Bravo Airlines zostały zmuszone do zawieszenia lotów na trasie Charków-Lublin-Charków – czytamy w komunikacie przesłanym za pomocą mediów społecznościowych. I dodaje: Był cały szereg powodów dla których zdecydowaliśmy o zawieszeniu tego połączenia. Niewątpliwie nie spodziewaliśmy się zainteresowania tym lotem ze strony mieszkańców Charkowa i Lublina, zwłaszcza w obliczu fali lotów z innych miast. Ponadto zdecydowaliśmy się zoptymalizować wykorzystanie naszej floty, aby mieć możliwość uruchomienia naprawdę popularnych tras lotniczych.

O całą sytuację zapytaliśmy również w Porcie Lotniczym Lublin:

– Rzeczywiście, zostaliśmy już poinformowani przez przewoźnika (na stronie rozkład lotów został już zaktualizowany) o zawieszeniu połączenia z Charkowem. Decyzja podyktowana jest koniecznością usprawnienia rozkładu lotów w szczycie sezonu – z uwagi na czasowe wyłączenie z użytkowania jednego samolotu, z przyczyn technicznych. Przewoźnik wybrał trasę do Charkowa z uwagi na najsłabsze wyniki sprzedażowe. Trasy do Kijowa i Chersonia funkcjonują bez zmian. Dodatkowo zostaliśmy poinformowani przez przewoźnika, że rozważa uruchomienie nowego połączenia na Ukrainę. Bliższe szczegóły, jak zawsze, poda linia lotnicza – informuje Piotr Jankowski, rzecznik lotniska.

Loty na ukraińskie lotnisko ogłoszono w maju, a bilety można było rezerwować od 18 czerwca.

Fot.: kaplus.pl

Banner Content

0 Komentarzy

Zostaw komentarz