czwartek, 28 stycznia, 2021

Linie lotnicze Small Planet Airlines oficjalnie zawiesiły wykonywanie połączeń między Lublinem, a Barceloną. Powodem jest niedostateczna sprzedaż biletów.


O sprawie napisaliśmy jako pierwsi. Już od dwóch dni system rezerwacyjny przewoźnika uniemożliwia rezerwację biletów na termin dalszy niż 3 lipca. Jak się później okazało, w najbliższy poniedziałek odbędzie się ostatni lot do stolicy Katalonii.

Połączenie lotnicze z Lublina do Barcelony oferowane było w formule czarter-mix. Oznacza to, że tym samym samolotem podróżowali zarówno pasażerowie kupujący bilety indywidualne, jak również klienci biur podróży. Połączenie zostało zawieszone ze względu na niezadowalające wyniki sprzedaży.

– Wspólnie z naszymi partnerami ze Small Planet Airlines na bieżąco monitorujemy sytuację na rynku i wyniki operacyjne. Podjęliśmy decyzje o zawieszeniu rejsu do Barcelony, który w przeciwieństwie do innych tras realizowanych przez Small Planet nie cieszył się wystarczającym zainteresowaniem pasażerów. Podkreślam, że pozostałe rejsy Small Planet, do Burgas i Heraklionu, sprzedają się bardzo dobrze i będą wykonywane do końca sezonu letniego zgodnie z planem. Co więcej, wyniki sprzedażowe na trasach do Grecji i Bułgarii są na tyle optymistyczne, że już teraz rozważamy wprowadzenie drugiego rejsu w tygodniu w kolejnym sezonie letnim do Burgas i prawdopodobnie kolejnego nowego kierunku – jednej z wysp greckich – powiedział Ireneusz Dylczyk, dyrektor handlowy Portu Lotniczego Lublin SA

– Wszyscy pasażerowie odwołanych rejsów do Barcelony, realizowanych przez linie lotnicze Small Planet, mogą liczyć na pełny zwrot pieniędzy za zakupione bilety lub zmianę rezerwacji i propozycje alternatywnych sposobów dotarcia do stolicy Katalonii – tłumaczy Piotr Jankowski, rzecznik portu.

Pozostałe rejsy Small Planet z Lublina, do Burgas i Heraklionu, odbywają się bez żadnych zakłóceń. Efektem zmian będzie także nowa, lepsza godzina odlotu do Burgas, od 10 lipca samoloty do bułgarskiego kurortu wylecą z Lublina o godzinie 9:20 by o godzinie 12:15 czasu lokalnego wylądować w Burgas. Dla pasażerów podróżujących indywidualnie lub za pośrednictwem biur podróży na wakacje do Bułgarii oznacza to więcej czasu do wypoczynku nad Morzem Czarnym.

 

Banner Content

0 Komentarzy

Zostaw komentarz