czwartek, 28 stycznia, 2021

W zimowym rozkładzie lotów z lubelskiego portu pojawią się dwie nowości: Mediolan i Werona. Ta pierwsza zainauguruje już w najbliższą niedzielę.


W tym roku rozkład lotów sezonu zimowego to przede wszystkim trasy, które do tej pory nie były dostępne z naszego lotniska. Myślę, że szczególnie przypadną do gustu miłośnikom jazdy na nartach. Powraca długo oczekiwane połączenie do Mediolanu, które obsługiwane będzie przez nowego przewoźnika, linię easyJet. Pojawi się także Werona, dokąd podróżnych zabiorą linie Small Planet – powiedział prezes zarządu Portu Lotniczego Lublin Krzysztof Wójtowicz.

– Konsekwentnie realizowana strategia rozwoju lotniska sprawia, że nasza siatka lotów stale się powiększa, Port Lotniczy Lublin przyciąga nowych przewoźników, dzięki czemu możemy zaoferować podróżnym atrakcyjne połączenia. Oznacza to, że linie lotnicze dostrzegają potencjał miasta, regionu i naszego lotniska – dodaje Wojtowicz

Sezon zimowy rozpocznie się od wspomnianej nowości. W niedzielę, 29 października odbędzie się pierwszy lot pomiędzy Lublinem a Mediolanem obsługiwany przez linię easyJet. z kolei linie Small Planet Airlines uruchomią połączenie do Werony, realizowane w okresie od 23 grudnia do 24 lutego raz w tygodniu.

Ryanair utrzyma 4 loty tygodniowo do Londynu Stansted, ale – zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami – linie lotnicze nie będą w tym sezonie obsługiwały połączenia do Dublina. Loty do Irlandii zostaną wznowione pod koniec marca 2018 roku – wyjaśnia Piort Jankowski, rzecz Portu.

Z lubelskiego lotniska wciąż polecimy do Londynu, Tel Awiwu, Kijowa, Doncaster, Liverpoolu, Oslo, Sztokholmu i Eindhoven. Te połączenia będzie obsługiwał Wizz Air, a oferowanie przewoźnika wyniesie 25 lotów tygodniowo. Oprócz węgierskiej linii zostaną utrzymane codzienne loty do Monachium (bmi regional) oraz Tel Awiwu obsługiwane przez narodowe linie lotnicze LOT.

Banner Content

0 Komentarzy

Zostaw komentarz