środa, 3 marca, 2021

Port Lotniczy Lublin zakończył rok 2017 ze stratą finansową blisko 31 mln złotych. To o prawie 6 mln więcej niż rok wcześniej.


Spółki należące do udziałów samorządu lubelskiego opublikowały swoje wyniki finansowe za 2017 rok. Na niechlubne pierwsze miejsce wysunął się Port Lotniczy Lublin, który zakończył poprzedni rok 31 mln na minusie.

Jak informuje Dziennik Wschodni to o ponad 6 mln zł więcej niż w 2016 roku. Cieszyć może wzrost przychodów (o 2 mln zł), ale do momentu, w którym lotnisko będzie samo zarabiać na swoje utrzymanie, dzielą nas jeszcze lata.

– Do tego potrzebny jest ruch na poziomie 1,5 mln pasażerów rocznie. I my to osiągniemy, to tylko kwestia czasu. Chcemy dojść do tego jak najszybciej, żeby odciąć się od finansowej kroplówki samorządów – mówił w wywiadzie dla Dziennika pod koniec ubiegłego roku prezes PLL Krzysztof Wójtowicz. – Nasza prognoza sprzed trzech lat zakładała, że 1,5 mln pasażerów będziemy obsługiwać w 2035 roku, kolejna mówiła o roku 2030. Mówimy hipotetycznie, ale na dzień dzisiejszy w grę wchodzi nawet rok 2025. To zasługa naszej dynamiki rozwoju, największej w kraju.

Obecna sytuacja lotniska nie jest łatwa. W czerwcu węgierskie linie lotnicze Wizz Air zamknęły swoją bazę operacyjną w Lublinie, zawieszając połączenia do Liverpoolu, Doncaster i Tel Awiwu. Wciąż niepewny los czeka połączenie do Mediolanu, które do chwili obecnej nie posiada rozkładu na najbliższy sezon zimowy.

Banner Content

0 Komentarzy

Zostaw komentarz