środa, 3 marca, 2021

Warszawa, 21 marca 2019 roku – Polskie Linie Lotnicze LOT rozwijają ofertę dla pasażerów korzystających z Portu Lotniczego Lublin. Samoloty polskiego przewoźnika będą obsługiwały codzienne połączenie między Warszawą a stolicą woj. lubelskiego. Ponadto LOT utrzyma cieszące się dużym zainteresowaniem bezpośrednie rejsy do Tel Awiwu.

Uruchomione 3 września 2018 roku połączenie krajowe z Warszawy do Lublina okazało się wielkim sukcesem, z oferty LOT-u skorzystało prawie 7 tysięcy pasażerów. W związku z tym przewoźnik zdecydował, by od rozpoczynającego się sezonu letniego zwiększyć częstotliwość połączeń. Samoloty LOT-u na tej trasie krajowej polecą codziennie. 

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyników tego połączenia i rozważamy możliwość dalszego zwiększania liczby operacji. To dziś jedyne połączenie lubelskiego portu z hubem. Rozkład został skonstruowany w ten sposób, by umożliwić dogodne przesiadki na Lotnisku Chopina, np. na rejsy do Ameryki Północnej i do Europy Zachodniej. Z naszych obserwacji wynika, że najchętniej pasażerowie przesiadają się na rejsy m.in. do Gdańska, Mediolanu i Brukseli – mówi Adrian Kubicki, dyrektor Biura Komunikacji Korporacyjnej LOT-u. – Warto przypomnieć, że oferujemy naszym pasażerom najszybszą i najwygodniejszą podróż między Warszawą i Lublinem. To jest szczególnie istotne właśnie teraz, w trakcie uciążliwości w związku z realizowanymi inwestycjami drogowymi i kolejowymi między tymi miastami – dodaje.

Fot.: Kaplus

Od 31 marca samolot będzie startował z Warszawy o godz. 13:45, a lądował w Lublinie o 14:30. Rejsy powrotne zaplanowane są na godz. 15:20, a lądowanie na Lotnisku Chopina o 16:10. Rejsy będą realizowane głównie przez 78-miejscowe Bombardiery Q400, a także 76/82-miejscowe samoloty Embraer 170/175.

– Bardzo się cieszymy, że narodowy przewoźnik zwiększa swoją obecność w naszym porcie. Oferta LOT-u daje dziś możliwość tysiącom pasażerów odbycia wygodnej podróży z woj. lubelskiego do stolicy lub do wielu ważnych biznesowo i atrakcyjnych turystycznie miejsc. Mamy nadzieję, że nasza współpraca będzie się rozwijać – mówi Krzysztof Wójtowicz, prezes Portu Lotniczego Lublin.

W sezonie letnim LOT utrzyma bezpośrednie połączenie z Lublina do Tel Awiwu. W 2018 roku na tej trasie podróżowało prawie 21 tysięcy osób. W zależności od tygodnia LOT będzie wykonywać jeden lub dwa rejsy w tygodniu wg rozkładu:

LO 165 LUZ-TLV 00:50-05:25 wtorki, środy lub czwartki

LO 166 TLV-LUZ 21:15-00:00 poniedziałki, wtorki lub środy

LOT w 2018 roku przewiózł rekordową liczbę ponad 8,9 mln pasażerów, o 2 mln więcej niż rok wcześniej. W tym roku polski przewoźnik planuje przewieźć 10 mln pasażerów. LOT używa dziś na co dzień 80 nowoczesnych samolotów. Przewoźnik ma     w swojej rozkładowej ofercie już 111 rozkładowych połączeń na trzech kontynentach. 

Polskie Linie Lotnicze LOT to nowoczesny przewoźnik łączący Nową Europę ze światem. Dla prawie 9 mln pasażerów rocznie zapewnia najkrótszą i najbardziej komfortową podróż w ramach 111 połączeń na świecie. Jako jedyny przewoźnik w regionie oferuje bezpośrednie rejsy dalekodystansowe do portów w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Chinach, Japonii, Korei Południowej, Singapurze i na Sri Lance. LOT konsekwentnie zwiększa częstotliwość i poprawia ofertę na tych kierunkach, wzmacniając tym samym pozycję lotniczego lidera Europy Środkowo-Wschodniej. Jako jedyny przewoźnik wszystkie połączenia dalekiego zasięgu obsługuje Boeingami 787 Dreamliner, najnowocześniejszymi szerokokadłubowymi samolotami świata.. LOT jest dziś wśród linii lotniczych na świecie jednym z przewoźników z największym doświadczeniem, i w 2019 r. obchodzi 90. rocznicę powstania. LOT jest także najbardziej międzynarodową polską marką.

Informacje prasowe Polskich Linii Lotniczych LOT.

Banner Content

0 Komentarzy

Zostaw komentarz