LOT rozwija się na lotnisku w Lublinie

Fot.: Kaplus

Warszawa, 21 marca 2019 roku – Polskie Linie Lotnicze LOT rozwijają ofertę dla pasażerów korzystających z Portu Lotniczego Lublin. Samoloty polskiego przewoźnika będą obsługiwały codzienne połączenie między Warszawą a stolicą woj. lubelskiego. Ponadto LOT utrzyma cieszące się dużym zainteresowaniem bezpośrednie rejsy do Tel Awiwu.

Uruchomione 3 września 2018 roku połączenie krajowe z Warszawy do Lublina okazało się wielkim sukcesem, z oferty LOT-u skorzystało prawie 7 tysięcy pasażerów. W związku z tym przewoźnik zdecydował, by od rozpoczynającego się sezonu letniego zwiększyć częstotliwość połączeń. Samoloty LOT-u na tej trasie krajowej polecą codziennie. 

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyników tego połączenia i rozważamy możliwość dalszego zwiększania liczby operacji. To dziś jedyne połączenie lubelskiego portu z hubem. Rozkład został skonstruowany w ten sposób, by umożliwić dogodne przesiadki na Lotnisku Chopina, np. na rejsy do Ameryki Północnej i do Europy Zachodniej. Z naszych obserwacji wynika, że najchętniej pasażerowie przesiadają się na rejsy m.in. do Gdańska, Mediolanu i Brukseli – mówi Adrian Kubicki, dyrektor Biura Komunikacji Korporacyjnej LOT-u. – Warto przypomnieć, że oferujemy naszym pasażerom najszybszą i najwygodniejszą podróż między Warszawą i Lublinem. To jest szczególnie istotne właśnie teraz, w trakcie uciążliwości w związku z realizowanymi inwestycjami drogowymi i kolejowymi między tymi miastami – dodaje.

Fot.: Kaplus

Od 31 marca samolot będzie startował z Warszawy o godz. 13:45, a lądował w Lublinie o 14:30. Rejsy powrotne zaplanowane są na godz. 15:20, a lądowanie na Lotnisku Chopina o 16:10. Rejsy będą realizowane głównie przez 78-miejscowe Bombardiery Q400, a także 76/82-miejscowe samoloty Embraer 170/175.

– Bardzo się cieszymy, że narodowy przewoźnik zwiększa swoją obecność w naszym porcie. Oferta LOT-u daje dziś możliwość tysiącom pasażerów odbycia wygodnej podróży z woj. lubelskiego do stolicy lub do wielu ważnych biznesowo i atrakcyjnych turystycznie miejsc. Mamy nadzieję, że nasza współpraca będzie się rozwijać – mówi Krzysztof Wójtowicz, prezes Portu Lotniczego Lublin.

W sezonie letnim LOT utrzyma bezpośrednie połączenie z Lublina do Tel Awiwu. W 2018 roku na tej trasie podróżowało prawie 21 tysięcy osób. W zależności od tygodnia LOT będzie wykonywać jeden lub dwa rejsy w tygodniu wg rozkładu:

LO 165 LUZ-TLV 00:50-05:25 wtorki, środy lub czwartki

LO 166 TLV-LUZ 21:15-00:00 poniedziałki, wtorki lub środy

LOT w 2018 roku przewiózł rekordową liczbę ponad 8,9 mln pasażerów, o 2 mln więcej niż rok wcześniej. W tym roku polski przewoźnik planuje przewieźć 10 mln pasażerów. LOT używa dziś na co dzień 80 nowoczesnych samolotów. Przewoźnik ma     w swojej rozkładowej ofercie już 111 rozkładowych połączeń na trzech kontynentach. 

Polskie Linie Lotnicze LOT to nowoczesny przewoźnik łączący Nową Europę ze światem. Dla prawie 9 mln pasażerów rocznie zapewnia najkrótszą i najbardziej komfortową podróż w ramach 111 połączeń na świecie. Jako jedyny przewoźnik w regionie oferuje bezpośrednie rejsy dalekodystansowe do portów w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Chinach, Japonii, Korei Południowej, Singapurze i na Sri Lance. LOT konsekwentnie zwiększa częstotliwość i poprawia ofertę na tych kierunkach, wzmacniając tym samym pozycję lotniczego lidera Europy Środkowo-Wschodniej. Jako jedyny przewoźnik wszystkie połączenia dalekiego zasięgu obsługuje Boeingami 787 Dreamliner, najnowocześniejszymi szerokokadłubowymi samolotami świata.. LOT jest dziś wśród linii lotniczych na świecie jednym z przewoźników z największym doświadczeniem, i w 2019 r. obchodzi 90. rocznicę powstania. LOT jest także najbardziej międzynarodową polską marką.

Informacje prasowe Polskich Linii Lotniczych LOT.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *