środa, 3 marca, 2021

W ostatniej sondzie zorganizowanej na Facebooku na stronie Lubelskie Lotnisko – czyli na LUZ-ie przez świat dotyczącej pożądanych kierunków z Lublina, bardzo często pojawiał sie Gdańsk. Sprawdź jak w łatwy sposób można polecieć nad polskie morze.


Obecnie podróż do Gdańska własnym samochodem trwa około 6 godzin. Ten czas jest średnią wartością, ponieważ przejazd jak wiadomo zależy od wielu czynników: wypadek, remonty, szczyt komunikacyjny. Alternatywą jest kolej, ale i ta od miesiąca jeździ sporym objazdem. Dlaczego wobec tego nie spróbować samolotem?

Z pomocą przychodzi węgierska linia Wizz Air, która od kilku lat wykonuje połączenia z lubelskiego lotniska. Od lata 2015 r. możemy dostać się również do miejscowości Nykoping, znajdującego się około 100 km od Sztokholmu.

W tej chwili loty do Szwecji odbywają się w poniedziałki i piątki. Starty zaplanowano na godzinę 12:25, a przylot do skandynawskiego miasta na godzinę 14:10. Po wylądowaniu mamy około 3 godzin przerwy. Rejs do Gdańska (numer W61734) przewidziano na godzinę 17:35. Po blisko godzinnym locie, samolot przyziemia do gdańskiego pasa startowego.

Droga powrotna do Lublina jest już bardziej czasochłonna. Aby skorzystać z tej opcji należy wykupić bilet na lot W61731, który z Trójmiasta odlatuje o godzinie 6:00. W Szwecji meldujemy się około godziny 7:10. Do rejsu na lubelskie lotnisko mamy dokładnie 7 i pół godziny. Jest to dobry czas, aby zwiedzić pobliskie miasto Nykoping.

Podróż do urokliwego miasteczka również nie powinna przysporzyć wielu problemów. Autobusy kursują do centrum miasta spod samego terminala. Pamiętajcie, że płatność w szwedzkich autobusach odbywa się wyłącznie kartą kredytową lub debetową.

Podróż kończymy w Lublinie około godziny 16:30.

Banner Content

0 Komentarzy

Zostaw komentarz