środa, 3 marca, 2021

Od 29 października linia easyJet rozpocznie obsługę połączeń pomiędzy Portem Lotniczym Lublin, a włoskim lotniskiem Malpensa w Mediolanie.


Nowe połączenie zostanie ogłoszone w dniu jutrzejszym, podczas zapowiadanej przez lotnisko „pomarańczowej” promocji.

Pierwszy rejs odbędzie się 29 października tego roku. Loty realizowane będą dwa razy w tygodniu w czwartki i soboty, zaś od 2018 r. w czwartki i niedziele. Samolot z Mediolanu wystartuje o godzinie 12:35 w czwartek i o godzinie 7:00 w niedziele. Z kolei z Portu Lotniczego Lublin starty zaplanowano odpowiednio na godzinę 15:15 i 9:40.

Połączenie będzie obsługiwane samolotami typu Airbus A320.

– Port Lotniczy Lublin skutecznie pozyskuje nowych przewoźników i rozwija siatkę połączeń. Przez ostatnie 2 lata konsekwentnie pracowaliśmy nad tym, aby to właśnie easyJet ponownie połączył Mediolan z Lublinem. To jeden z najpopularniejszych przewoźników w Europie, cieszący się uznaniem pasażerów we Włoszech i w innych krajach europejskich. Mediolan to dla nas trasa o szczególnym znaczeniu, przede wszystkim ze względu na liczne kontakty handlowe pomiędzy województwem lubelskim a regionami w północnych Włoszech. Jestem przekonany, że to połączenie znajdzie również uznanie wśród licznej Polonii z naszego regionu, pracującej lub odwiedzającej swoje rodziny w Lombardii i innych rejonach Włoch. Ponieważ swoim zasięgiem wykraczamy znacznie poza nasz region, spodziewamy się także, że nowa trasa easyJet znajdzie uznanie wśród naszych pasażerów z Ukrainy i Białorusi, podobnie jak ma to miejsce w przypadku innych nowych połączeń uruchomionych w tym roku z Lublina – mówi Krzysztof Wójtowicz, Prezes Zarządu Portu Lotniczego Lublin SA.

Bilety na nowe połączenia będzie można rezerwować na stronie: www.easyjet.com. Ceny rozpoczynają się już od 85 złotych za bilet w jedną stronę. Nowa trasa będzie obsługiwana przez easyJet samolotami Airbus A320, które zabierają 180 lub 186 pasażerów na pokład. Samoloty będą lądowały na głównym lotnisku Mediolanu, Malpensa, gdzie, poza Wielką Brytanią, easyJet ma największą bazę operacyjną z ponad 20 samolotami, własnym terminalem (Terminal 2) i ponad 60 trasami w ofercie.

Lotnisko Malpensa połączone jest z centrum miasta szybką koleją Malpensa Express, kursującą pomiędzy lotniskiem a dworcem Milano Cadorna, co 30 minut. Malpensa to również doskonała baza wypadowa dla miłośników białego szaleństwa. W odległości 3 godzin od lotniska znajduje się blisko 200 ośrodków narciarskich na terenie Włoch i Szwajcarii.

Banner Content

0 Komentarzy

Zostaw komentarz