czwartek, 21 stycznia, 2021

Potwierdziły się nasze informacje o całkowitym zamknięciu ostatniego połączenia, jakie wykonywała z lubelskiego lotniska ukraińska linia Bravo Airways. Poznaliśmy stanowisko przewoźnika.

O zawieszeniu lotów do Chersonia napisaliśmy jako pierwsi w ubiegłym tygodniu. Wówczas połączenie nie było dostępne w systemie rezerwacyjnym linii. Pojawiła się obawa o zamknięcie połączenia, jednak nikt z przedstawicieli Bravo Airways nie był w stanie ich potwierdzić.

Udało nam się uzyskać oficjalne potwierdzenie o zawieszeniu rotacji do ukraińskiego miasta:
– Linie lotnicze Bravo Airways przestały obsługiwać loty z Chersonia do Lublina od 30 września. W tej chwili nie planujemy ich przywracania. Przepraszamy za niedogodności – czytamy w przesłanym nam komunikacie.

O sprawę zapytaliśmy również rzecznika Portu Lotniczego Lublin:
– Przewoźnik poinformował nas, że z powodów technicznych jest zmuszony zawieść loty do końca października. Połączenie ma powrócić w listopadzie – mówi nam Piotr Jankowski, rzecznik lotniska.

Bravo Airways zaczęło latać z Lublina w połowie czerwca. Wówczas uruchomiono trzy połączenia: do Charkowa, Kijowa i Chersonia. To pierwsze zniknęło dosłownie po kilku lotach. Kijów utrzymał się parę tygodni dłużej.

Fot.: Jetphotos

Banner Content

0 Komentarzy

Zostaw komentarz