Jesteś tutaj
Strona główna > Aktualności ze świata > Ryanair odwołuje połączenia (pełna lista)

Ryanair odwołuje połączenia (pełna lista)

Największe niskokosztowe linie w Europie odwołują loty. Na szczęście na liście nie ma połączeń z Lublina.


Od kilku dni Ryanair odwołuje kilkadziesiąt lotów dziennie. Na tym nie koniec. Według informacji portalu fly4free.pl przewoźnik zdecydował się odwołac 2 proc. wszystkich swoich lotów do końca października, nie ogłaszając wcześniej swoich planów.

Ryanair zdecydował się zrezygnować z 40-50 lotów dziennie przez następne 6 tygodni (do końca października), aby poprawić punktualność całego systemu, która spadła poniżej 80 proc. w pierwszych dwóch tygodniach września. Było to spowodowane wieloma czynnikami, takimi jak strajki we Francji, zła pogoda, zwiększona liczba urlopów obsługi (pilotów i personelu pokładowego). Zgodnie z wymogami IAA, Ryanair musi rozliczyć zaległe urlopy dla pracowników do 31 grudnia 2017 roku, aby przejść do kolejnego kalendarza od 1 stycznia 2018. Punktualność linii spadła z 90 do 80 proc., co jest niedopuszczalnym poziomem zarówno dla przewoźnika jak i klientów. Zmniejszając swoją planowaną siatkę połączeń w ciągu najbliższych tygodni o mniej niż 2 proc. (wybranych z 2500 lotów codziennych), linia będzie mogła dołożyć samoloty na innych trasach, które pomogą przywrócić wydajność do średniej na poziomie 90 proc. – czytamy w oświadczeniu linii.

Jednak w kuluarach mówi się o innych problemach Ryanair. Domniemanym powodem miały być zerwane negocjacje pomiędzy Irlandczykami a linią Norwegian. Ta druga miała przekonać pilotów niskokosztowego giganta do pracy u nich i przez to Ryanair stracił znaczną część swojego personelu.

Przewoźnik o anulowanych lotach informuje wyłączenie drogą e-mail. Komunikay wysyła na adres podanyc przy rezerwacji. Na stronie linii dostępna jest pełna lista odwołanych połączeń: kliknij tutaj.

Dodaj komentarz

Top