czwartek, 21 stycznia, 2021

W dniu wczorajszym, tj. 6 lutego z Portu Lotniczego Lublin odleciał 1,5 mln pasażer. Podróżny na pokładzie węgierskich linii lotniczych Wizz Air udał się do Tel Awiwu.


To świetna wiadomość po rekordowym styczniu w którym zostało odprawionych ponad 36 tys. pasażerów, tym samym dając najlepszy styczniowy wynik w historii lubelskiego lotniska. Na kolejny powód do zadowolenia nie trzeba było długo czekać, bo do dnia wczorajszego Port Lotniczy Lublin od początku swojej działalności odprawił 1 500 000 podróżnych.

– Ruch pasażerski na naszym lotnisku dynamicznie rośnie. Początek roku był dla Portu Lotniczego Lublin bardzo optymistyczny i wierzę, że ta dobra passa utrzyma się w kolejnych miesiącach. Odprawienie 1,5 milionowego pasażera, to doskonała okazja, aby podziękować wszystkim podróżnym, którzy codziennie obdarzają nas zaufaniem i korzystają z połączeń oferowanych przez przewoźników, operujących z naszego lotniska – mówi Krzysztof Wójtowicz, prezes zarządu Portu Lotniczego Lublin SA.

Na sukces ten składa się obecność trzech niskokosztowych przewoźników: Wizz Air, Ryanair oraz easyJet, który obecny jest tylko na dwóch polskich lotniskach a także nasz narodowy przewoźnik jakim są Polskie Linie Lotnicze LOT, BMI Regional oraz Small Planet.

Port Lotniczy Lublin szacuje, że rok 2018 zakończy się wynikiem 500 000 odprawionych pasażerów.

Banner Content

0 Komentarzy

Zostaw komentarz